امنیت اطلاعات کارتهای اعتباری با قابلیت Chip & Pin

پایا کارت > اخبار  > امنیت اطلاعات کارتهای اعتباری با قابلیت Chip & Pin

امنیت اطلاعات کارتهای اعتباری با قابلیت Chip & Pin

اگر اصطلاح کارتهای اعتباری Chip و Magnet تا کنون نشنیده اید برای آشنایی با این دو اصطلاح بطور خلاصه میتوان گفت درکارتهای Magnet در پشت کارت نوار مغناطیسی قرار دارد نوار مغناطیسی از ذره های ریز مبتنی بر آهن که در لایه ای از پلاستیک پوشانده شده، ساخته شده است. در نوار مغناطیسی با تغییر خاصیت مغناطیسی، ذرات کوچک مبتنی بر اهن اطلاعات را ذخیره می کند.

بنابر استاندارد ایزو (ISO/IEC ) بر روی این کارت ۳ شیار وجود دارد. اطلاعاتی از قبیل نام دارنده کارت و شماره حساب در شیار اول قرار دارد. شیار سوم اطلاعاتی از قبیل کد رمز، کد کشور، مبلغ مجاز و ارز رایج را نگهداری می کند. در واقع اطلاعات کنترلی از قبیل صحت سنجی شماره کارت و محدودیت کارت اعتباری در شیار دوم و سوم قرار دارد.

کارتهای اعتباری از نوع Chipset دار هوشمند دارای تراشه کوچکی امنیتی هستند که روی کارت قرار گرفته که درواقع همانند یک سیستم کامپیوتری عمل میکند و میتواند اطلاعات را دریافت و تحت پروسه ای امنیتی پردازش و به قسمت های دیگر منتقل و همچنین آنها را نگهداری کند. ازعناصر سخت افزاری که این کامپیوتر کوچک یا مغز هوشمند کارت اعتباری را تشکیل داده اند میتوان نام برد:

پردازشگر مرکزی cpu –
• حافظه فقط خواندنیRom-
• حافظه موقت جفت نوشتن و خواندنRAM-
• حافظه دائم جهت نگهداری داده
• درگاه سریالSerial port-

امروزه نوار مغناطیسی پشت کارتهای اعتباری ویزا کارت و مسترکارت به منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات غیر فعال هستند به همین دلیل قابلیت Chip and Pin در این کارتها ظهور کرد. عملکرد آن اینگونه است که با ورود کارت چیپ دار به داخل دستگاه های کارت خوان POS  الزاما باید رمزامنیتی ثابت یا یکبار مصرف ( بسته به امکانات و نوع کارت ) وارد نمایید.

 

اما شما عزیزان میتوانید با مطالعه مطالب مرتبط وبلاگ ما در زمینه کارتهای اعتباری ارزی ویزا کارت و مسترکارت اطلاعات خود افزایش دهید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دانستنی هایی در مورد کارتهای اعتباری ارزی و نحوه استفاده و خرید با آنها

تفاوت مسترکارت و ویزاکارت درچیست؟ کدام یک را انتخاب کنم؟

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.