تاثیر ارز های دیجیتال بر درآمد کمپانی مسترکارت

تاثیر ارز های دیجیتال بر درآمد کمپانی مسترکارت

مبنی بر گزارش مالی کمپانی مسترکارت در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ درآمد خالص آنها در این مدت ۱٫۵ میلیارد دلار و درآمد کلی آن‌ها ۳٫۶ میلیارد دلار بوده است. آنها افزایش قیمت ارزهای دیجیتال  را دلیل بخشی از این موفقیت میدانند.

بطوریکه درآمدهای بیرون از مرزهای آمریکای آن‌ها در سه ماهه امسال نسبت به سه ماهه سال گذشته نشان از ۲۱ درصد افزایش دارد.

در آوریل ۲۰۱۸ بانک های آمریکایی با منع و جلوگیری استفاده از کارتهای بانکی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال,درآمد این کمپانی با کاهش ۲ درصدی و تاثیر منفی آن رو به روشده است. همچنین “مارتینا میجین” مدیر مالی مستر کارت این کاهش را ناشی از کاهش خریداران ارزهای دیجیتال می‌داند.

شرکتهای صادر کننده کارت‌های اعتباری هم خود را از این بازار بیرون کشیده‌اند چون می‌ترسند کاربران نتوانند بدهی خود را پس از خرید ارز دیجیتال پرداخت کنند. در ماه فوریه وبسایت خبری newsbtc گزارش کرد که بانک بریتانیایی لویدز، خرید ارزهای دیجیتال را با استفاده از کارت‌های اعتباری ممنوع اعلام کرده است. از طرف دیگر بانک بارکلی اعلام کرد که به صرافی Coinbase اجازه داده تا در بانک آن‌ها حساب باز کنند و یک صندوق سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های مرتبط با بلاک چین را ایجاد کرده‌اند.

“آجای بنگا” مدیر عامل مسترکارت می‌گوید:

دولت‌ها در سراسر دنیا پشتیبانی خود را از برخی صرافی‌ها پس گرفته‌اند. نگرانی‌های زیادی حتی در ژاپن وجود دارد، چرا که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های آن‌ها هک شده و حالا توسط یک شرکت دیگر خریداری شده است. همین اوضاع آشفته سرمایه گذاران را بیشتر تحریک به فروش سرمایه های ارزهای دیجیتال خود کرد و تاثیر قابل توجهی بر روی روند نزولی و افت شدید قیمت آنها داشت.

اما گویا قضیه به همینجا ختم نمیشود و ارزهای دیجیتال به این سادگی محبوبیت خود را از دست نخواهند داد و از سوی کمپانی مسترکارت به دلیل منافع مشترک حمایت میشوند بطوریکه این کمپانی رابطه خود را با بانک Santander افزایش داده است. این بانک با ارائه اپلیکیشن  One Pay FX از فناوری ریپل(که اخیرا درمیان سایر ارزهای دیجیتال به دلیل قیمت مناسب بیشتر قابل توجه است)  برای حضور در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. مدیر عامل مسترکارت می‌گوید:

ما در اروپا در حال افزایش سهم خود از بازار هستیم و خیلی خوشحال هستم که بگویم رابطه خود را با گروه مالی   Santander  افزایش داده‌ایم تا بتوانیم عملکرد مستر کارت در بازار های جهانی را بهبود بخشیم. در بریتانیا، این بانک دبیت کارت‌های مسترکارت را برای بیش از ۹ میلیون مشتری و حساب بانکی صادر کرده است. آن‌ها تبدیل به بزرگ‌ترین مشتری ما در بریتانیا شده‌اند.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.