تفاوت مسترکارت و ویزاکارت درچیست؟ کدام یک را انتخاب کنم؟

پایا کارت > مسترکارت  > تفاوت مسترکارت و ویزاکارت درچیست؟ کدام یک را انتخاب کنم؟

تفاوت مسترکارت و ویزاکارت درچیست؟ کدام یک را انتخاب کنم؟

زمان تهیه کارت اعتباری معمولا اولین سوالی به ذهن خریداران این محصول می رسد این است که کدام یک را انتخاب کنم ویزا کارت یا مسترکارت؟ و تفاوت آنها در چیست؟

اولین چیزی که باید بدانیم این است که شرکت‌های ویزا کارت و مسترکارت، صادرکننده کارت نیستند، بلکه کارت‌ها همگی توسط بانک‌ها صادر می‌شوند. ویزا کارت و مستر کارت، شبکه‌هایی هستند که پرداخت‌های بین بانک‌ها و مشتریان بانک‌ها را پردازش می‌کنند. با در نظر داشتن این موضوع، به طور کلی تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چندان زیاد نخواهد بود.

اگر بطور شفاش تر بخواهیم توضیح دهیم, این است که ویزا کارت و مسترکارت دو شرکت بزرگ مالی هستند که ارائه خدمات آنها تقریبا مشابه هم است و تفاوت چندانی ندارند و در حقیقت دو کمپانی بزرگ و تقریبا بی رقیب در ارائه خدمات مالی و اعتباری هستند.

 

 

کدام یک مناسب مورد استفاده من است؟ ویزاکارت یا مسترکارت؟

انتخاب شما بسته به این که برای چه استفاده ای قصد تهیه کارت اعتباری دارید, متفاوت می باشد. بهتر است کاربرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند مد نظر قرار دهند که پذیرش ویزا کارت در منطقه آسیایی بیشتر است یعنی ATM هایی که خدمات ویزا کارت را ارائه میدهند بیشتر به چشم میخورد و در مقابل پذیرش مستر کارت در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر است. به طور کل عمومیت پذیرش مسترکارت در دنیا بیشتر است. جدیدا هم در کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس تعداد ATM ها و POS هایی که پذیرش مسترکارت دارند, درحال افزایش است.

در کنار موارد ذکر شده فوق ریزجزییات دیگری نیز مطرح میشود. بطور مثال تمام اطلاعات ویزا کارت بر روی نوار مغناطیسی ای که در پشت کارت وجود دارد و اطلاعات مستر کارت بر روی چیپستی که بر روی کارت قرار دارد ,ذخیره میشوند و از سری مجموعه های کارت هوشمند بشمار میروند. بنابراین برای کاربرانی که قصد استفاده فیزیکی از کارت دارند ( مانند خرج کردن بر روی دستگاه POS ) بهتر است که از مسترکارت به دلیل اینکه کپی کردن اطلاعات از روی چیپست به مراتب سخت تر از نوار مغناطیسی است, استفاده نمایند.

اما اگر هنوز قادر به تصمیم گیری و انتخاب نیستید ,برای اینکه به تصمیم درستی برسید که کدام کارت مناسب شماست میتوانید جهت مشاوره رایگان با شماره های ۰۹۱۰۵۵۹۲۹۳۹ یا  ۰۵۱۳۸۲۲۳۲۶۵ تماس حاصل فرمایید.

 

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.