تولید چت بات به وسیله الکسا

تولید چت بات به وسیله الکسا

کنترل صدای دستیار صوتی الکسا

فناوری کنترل صدای دستیار صوتی الکسا در آمازون، در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت. به این ترتیب مقدمات توسعه‌ چت‌ بات‌ مبتنی بر الکسا فراهم  می شود.

فناوری کنترل صدا ابزاری است که برای دستیار صوتی هوشمند الکسا نیز از آن استفاده شده است . به وسیله این پلتفرم که با نام آمازون لِکس (Amazon Lex) معرفی می شود، می‌توان در شناسایی صوت، شناسایی متن و ایجاد تعاملات در مکالمات صوتی استفاده کرد. به گزارش رویترز، این پلتفرم که ابتدا سال ۲۰۱۶ در قالب نسخه‌ پیش‌نمایش رونمایی شد، اکنون توسط آمازون رسما منتشر شده است.

کمپانی‌ها می‌توانند با استفاده قابلیت تعامل صوتی این پلتفرم، چت متنی یا صوتی می تواند در اپلیکیشن‌های اینترفیس قرار گیرد، به گونه ای که این قابلیت مانند سایر دستیار‌های صوتی هوشمند از جمله سیری و گوگل اسیستنت در اختیار کاربران خواهد بود.

امروزه توسعه‌ تکنولوژی های مرتبط با هوش مصنوعی و دستیارهای صوتی هوشمند جزء روش‌های نوین کسب درامد کمپانی‌های مختلف می باشد. با این حال، آمازون با در اختیار گذاشتن فناوری الکسا، در پی کسب درامد درد دراز مدت می باشد.

آمازون مصرانه در تلاش برای کسترش الکسا می باشد تا دستیار صوتی هوشمند خود را به رایجترین پلتفرم تبدیل کند. اکنون آمازون به دنبال آن است تا الکسا را در گسترده‌ وسیعی از گجت‌ها مانند بلندگو و ساعت‌ و حتی خودرو به کاربران خود ارائه دهد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.