ایرانیان در پرداخت های بین المللی آنلاین چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

ایرانیان در پرداخت های بین المللی آنلاین چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

با توجه تحریم های دنیا علیه ایران باید بدانیم برای انجام پرداخت های ارزی مان در دنیای مجازی و اینترنت همینکه یک کارت اعتباری تهیه کردیم کافی نیست.

همیشه برای ایرانیان محدودیت هایی وجود داشته است, خصوصا در دنیای ارزی ما ایرانیان مستلزم رعات نکاتی هستیم تا بتوانیم پرداختی موفق و بدون دغدغه داشته باشیم.

البته در این میان ممکن برخی وب سایتها با هویت ایرانی مشکلی نداشته باشند اما باز در نهایت چون برای انجام یک پرداخت یا خرید موفق پای سیستم بانکی بین المللی در میان است, ناچارا باید مواردی که این بحث ذکر میشود رعایت شود.

در اولین گام

استفاده از نرم افزار تغییر IP بسیار مهم و ضروری است. که در این میان نرم افزارهای Dedicated  که درواقع یک IP اختصاصی از کشور و مکان ثابت به شما اختصاص میدهند نسبت به سایر نرم افزارهای رایگان ارجعیت دارند.

چنان چه قصد استفاده از نرم افزارهای رایگان را دارید آنهایی را انتخاب کنید که حداقل کشور در تنظیمات آن قابل انتخاب باشد نرم افزار پیشنهادی ما به شما هات اسپات شیلد است.

 

 

درگام بعدی

اطلاعات حساب کاربری شما در سایت پذیرنده (سایتی که در آن قصد پرداخت دارید) اهمیت دارد. معمولا توصیه میشود در هیچ سایت خارجی به هیچ عنوان اطلاعات ایران ثبت نکنید مگر اینکه قرار باشد برای شما کالا پستی ارسال گردد و شما از قبل با پشتیبانی آنها مکاتبه و هماهنگی لازم انجام داده اید. در کل تعداد معدودی از سایتها ارسال کالا به ایران دارند.

 

کمپانی های معتبر دنیا مثل اپل , مایکروسافت , فیسبوک و … معمولا حساسیت بیشتری دارند. معمولا یکپارچه بودن اطلاعات شما برایشان اهمیت دارد. به این معنی که مثلا اگر شما مسترکارت انگلستان در اختیار دارید IP  آدرس و اطلاعات حساب کاربری تان مثل بیلینگ آدرس , کد پستی و گاهی تلفن های تماس نیز از کشور انگلستان باشند.

درغیر اینصورت امکان دارد شما را به عنوان یک مورد مشکوک لحاظ کرده و یا حساب کابری را غیر فعال کنند یا اینکه اجازه پرداخت ندهند و کارت شما را در بلک لیست خود قرار دهند (به این معنی که دیگر با آن کارت نتوانید در سایتشان پرداخت نمایید).

بطور کل بهتر است در کلیه سایتهای خارجی اطلاعاتی که ثبت میکنید تا حد امکان با هم تناقض نداشته باشند واز یک کشور بوده و یا حداق به هم مرتبط باشند.

شاید برخی بگویند که در همین سایتهای معتبر هم با اطلاعات معمولی به راحتی خرید میکنند همانند آمازون اما این به این معنی نیست برای دیگران هم چنین صدق میکند. اگر شما در سایتی جز مشتریان قدیمی و وریفای شده آنها باشید پرداخت شما براحتی مورد پذیرش قرار میگیرد. اما به کل همیشه بر روی کاربران جدید حساسیت بیشتری وجود دارد.

 

پرداخت به شیوه پی پال

 

اگرانجام پرداخت شما به شیوه پی پال هم امکان پذیر است , رعایت شرایطی الزامی است. از جمله اینکه بسیار مهم است که در سایت پذیرنده به هیچ عنوان اطلاعات ایران ثبت نشود حتی اگر مجبور باشید جهت دریافت بسته پستی آدرس پستی اعلام کنید.

در این شرایط بدانید پرداخت شما به روش پی پال امکا ن پذیر نیست و الزاما باید آدرس پستی (Shipping Address) و اطلاعات غیر ایران اعلام کنید یا روش دیگری برای انجام پروسه پرداخت خود مثلا کارت اعتباری انتخاب کنید.

 

بهترین متد های پرداخت بین المللی مناسب برای ایرانیان

 

معمولا متد های پی پال و خصوصا کارت اعتباری ویزا کارت و مسترکارت جزء راحت ترین شیوه های پرداخت. اگر خودتان شخصا میخواهید پرداخت انجام دهید و با پی پال آشنایی ندارید بهتر است گزینه کارت اعتباری را انتخاب کنید و قبل از آن با ما مشورت نمایید.

متد های دیگری همچون وب مانی , اسکریل , بیت کوین که نوعی پول الکترونیک محسوب میشوند کم تر رایج هستند و عمومیت پذیرش کم تری دارند.

برخی کمپانی های بزرگ دنیا متد های پرداخت مخصوص به خود را دارند که به صورت گیفت کارت و یا کد ووچر آماده و یکبار مصرف ارائه میشوند و به میزان موجودی مورد نیاز قابل تهیه اند و بوسیله آنها میتوان حساب کاربری خود را به میزان اعتبار دلخواه شارژ نمود. برخی از آنها به شرح ذیل می باشند:

کمپانی آمازون : آمازون گیفت کارت

کمپانی اپل : آیتونز گیفت کارت

کمپانی مایکروسافت : مایکروسافت گیفت کارت

کمپانی گوگل : گوگل پلی گیفت کارت

کمپانی ebay: حساب پی پال (جالب است بدانید سیستم پرداخت پی پال توسط ebay  راه اندازی شده و ظهور یافته است).

 

 

چنانچه اطلاعات بیشتری در مورد کارتهای اعتباری و نحوه استفاده و آشنایی بیشتر با آنها نیاز دارید بهتر است این مقاله را مطالعه فرمایید.

اما اگر هنوز برای شما جای سوال است که چگونه میتوانید در سایت پذیرنده مورد نظرتان پرداختی موفق انجام دهید و با نحوه پرداخت در آن سایت آشنایی کافی ندارید کارشناسان پایاکارت آماده کمک به شما هستند. تماس با ما

 

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.