نحوه پذیرش مسترکارتهای ما برای رزرو هتل چگونه است؟ | قسمت اول

نحوه پذیرش مسترکارتهای ما برای رزرو هتل چگونه است؟ | قسمت اول

رزرو هتل:

برای اینکه بدانید, برای رزرو هتل کارت فیزیکی برای شما مناسب است یا مجازی ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد دارید هتل را از سایتهای معتبر دنیا  از جمله booking.com, Hotels.com, expedia.com  رزرو کنید یا مستقیما از سایت هتل مورد نظر قصد رزرو نمایید.

لازم به ذکر است که سایتهای booking.com, Hotels.com, expedia.com همانند موتور جستجویی عمل میکنند که موارد رزرو را از هتل های سرتاسر دنیا برای شما پیدا کرده و پیشنهاد میدهند. شما قادر به انتخاب میزان هزینه و بازه زمانی مورد نظر خواهید بود. چنانچه مواردی مناسب  یا نزدیک به شرایط مورد نظر شما پیدا کند برایتان نمایش میدهد.

اگر میخواهید مستقیما از سایت اصلی هتل رزرو نمایید, باید قوانین و ضوابط آن را به کامل مطالعه کنید. پذیرش و یا عدم پذیرش کارت به نوع قوانین کشوری و حقوقی آنها بستگی دارد. بطور کلی میتوان گفت کشورهای اروپایی و آمریکایی سختگیری بیشتری در پذیرش کارتهای مجازی دارند. توصیه میشود جهت اطمینان با پشتیبانی وب سایت هتل مربوطه تماس گرفته و یا مکاتبه نمایید و به آنها بگویید که قصد پرداخت با چه نوع کارتی دارید و آیا این نوع کارت مورد پذیرش آنها است یا خیر.

اما اگر به دنبال رزرو هتل از سایتهای معتبر دنیا همچون booking.com , Hotels.com , expedia.com  هستید ,لازم است کمی شما را  با سیستم کاری این وب سایتها آشنا کنیم. آنگاه راحت تر میتوانید تصمیم بگیرید که از کدام سایت رزرو کنید و چه راهی برای مقرون به صرفه تر است و اگر سهولت کار و آسودگی خاطر و اطمینان از اینکه رزرو شما با موفقیت انجام شده برای شما مهم تر از هزینه است چه باید بکنید.

 

سایت Booking.com  :

 

سیستم کاری بوکینگ اینگونه است که تمامی کسر هزینه ها را به سایت اصلی هتل واگذار میکند. به این معنی که زمانیکه شما هتل مورد نظر خود را یافتید و به مرحله پرداخت رسیدید, این سایت هتل است که هزینه را از کارت شما کسر میکند. در واقع سایت بوکینگ هیچ دخالتی در کسر هزینه ندارد.

حال میخواهد کل هزینه را یکجاکسر کند یا فقط هزینه یک شب را و مابقی آن حضوری در محل پرداخت شود (معمولا Free Cancelation نیستند و اگر از رزرو خود پشیمان شده باشید مبلغ قابل توجهی جریمه خواهید شد)

و یا تنها اخذ بیعانه ناچیز که معمولا بین ۵ الی ۱۰ دلار تعیین میشود مجددا حضوری و در محل پرداخت میشود. گاهی هم هیچ هزینه ای کسر نمیگردد وتنها ثبت اطلاعات کارت در مرحله پرداخت کافی است . (معمولا  Free Cancelation هستند)

این موارد فوق همیشه قبل از پرداخت مشخص و واضح بیان میشوند اما نکته قابل توجهی که باید دقت داشته  باشید زمانی است سایت هتل قرار نیست هزینه هیچ هزینه ای از هتل را پرداخت کنید است و تنها بیانه ای به مبلغ کم جهت اطمینان از رزرو شما کسر میگردد در زمان های شلوغی و به اصطلاح پیک کاری هتل ممکن است رزرو شما کنسل شود. علت آن هم این است که هتل اقدام به کسرهزینه از کارت شما میکند چنانچه کارت موجودی کافی نداشته باشد رزرو کنسل میشود.

البته دقت داشته باشید که از سوی هتل و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی میشود که مثلا در بازه زمانی ۱۲ ساعت آینده قرار است کل مبلغ از کارت کسر گردد. پس همیشه داشته باشید ایمیل خود را چک کنید.

اگر قصد تهیه کارت فیزیکی دارید که معمولا توصیه ما برای سفر شما همین نوع کارت است میتوانید بدون نگرانی کل مبلغ را در کارت داشته باشید تا چنانچه هتل هزینه ای کسر نکرد, حضورا آنجا از طریق دستگاه POS پرداخت کنید.

اما اگر تصمیم دارید با هزینه کم تر مستر کارت مجازی و مبالغ ۵ الی ۱۰ دلاری تنها برای پرداخت بیانه رزرو تهیه کنید توصیه اکید میشود, همیشه ایمیل خود را چک کنید تا اگر از سوی هتل ایمیل مبنی بر کسر هزینه کامل دریافت نمودید کارت خود را شارژ کنید تا رزرو شما کنسل نشود.

سایت های  hotels.com و expedia.com :

 

سیاست کلی این دو وب سایت بر این اساس است که کل هزینه از سوی آنها بصورت یکجا کسر میشود. در اینصورت شما نگران کنسل شدن رزرو نخواهید بود اما از طرفی کل هزینه را یکجا باید بپردازید . معمولا Free Cancelation نیستند و اگر از رزرو خود پشیمان شده باشید مبلغ قابل توجهی جریمه خواهید شد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.